FAQ
PRZESZCZEP WŁOSÓW
PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Czym jest przeszczep włosów metodą FUE?

FUE (z ang. Follicular Unit Extraction) jest zaawansowaną, małoinwazyjną metodą przeszczepu włosów, która pozwala na pobieranie pojedynczych mieszków włosowych z obszaru dawczego, bez konieczności używania skalpela i zakładania szwów. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na powstawanie dużych blizn. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza gdy pacjent lubi nosić krótkie fryzury.

FUE jest nowoczesną techniką przeszczepu włosów, stosowaną w leczeniu łysienia typu męskiego. Technologia ta zastępuje utracone włosy nowymi, pobranymi z okolicy dawczej.

Mieszki włosowe pobierane są zazwyczaj z tyłu głowy. Następnie przeszczepiane są w okolicę biorczą. Przeszczepy zaczynają rosnąć w przeciągu 3 – 4 miesięcy. Ich pełen wzrost trwa około roku. Efekty zazwyczaj utrzymują się do końca życia.

Dlaczego metoda FUE jest lepsza niż metoda STRIP?

Przede wszystkim dlatego, że metoda FUE to krótszy czas rekonwalescencji i znacznie mniejszy dyskomfort pacjenta. Leczenie zakończone jest zazwyczaj w ciągu 5 dni – po tym czasie pacjent może zacząć normalnie funkcjonować. Problemem nie będzie również krótka fryzura, gdyż blizny po metodzie FUE są mikroskopijne.

Kto jest najlepszym kandydatem do przeszczepu włosów metodą FUE z wykorzystaniem robota ARTAS?

Z pewnością osoby, które chcą nosić krótkie fryzury oraz chcą jak najszybciej wrócić do uprawiania aktywności fizycznej. Przeszczep włosów metodą FUE można porównać do operacji woreczka żółciowego. Na co komu ból, szwy i blizny, jeżeli dostępne są małoinwazyjne metody laparoskopowe?

Jakie są główne różnice w cenie między FUE a innymi metodami przeszczepu włosów?

Nowocześniejsze i mniej inwazyjne metody są droższe niż klasyczne sposoby transplantacji włosów. Metoda FUE kosztami przewyższa inne metody, jednak jest ona bezpieczniejsza i ma o wiele więcej zalet.

Wykorzystanie robota ARTAS jest droższe niż NeoGraft ze względu na stosowaną technologię, jednak ma to swoje zalety.

Czy końcowe efekty FUE są inne niż te w przypadku klasycznych metod?

Końcowe efekty zabiegów są podobne.

Metoda FUE pobiera zespoły mieszkowe zawierające dwa, trzy lub cztery mieszki. W przypadku innych metod pobierane są zazwyczaj dwa lub trzy mieszki, co daje podobne efekty. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że zabieg przeprowadza doświadczony lekarz.

Różnice w wynikach nie dotyczą obszaru w którym rosną włosy, ale obszaru dawczego, z którego pobierane są mieszki włosowe.

Czy metoda FUE nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn?

Tak, ponieważ FUE jest zabiegiem małoinwazyjnym. Jest to odpowiednia metoda zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, które chcą przywrócić ładny wygląd swoich włosów.

Czy przed zabiegiem trzeba ostrzyc włosy na krótko?

Nie trzeba, jednak jest to pomocne.

Jeżeli wolisz jednak zachować długie włosy, to możesz to zrobić. Wówczas zostaną wygolone jedynie małe obszary, które następnie można zakryć pozostałymi włosami.

Inną opcją jest noszenie specjalnej treski, która zakryje wygolone miejsca.

Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu?

Najlepszym sposobem na ustalenie czy jest się odpowiednim kandydatem jest bezpośrednia konsultacja z naszym lekarzem.

Jeżeli jednak pochodzisz z innego miasta, wówczas możesz przesłać nam zdjęcia swojego problemu lub porozmawiać z nami na Skype. Będzie to jednak jedynie wstępna konsultacja.

W celu podjęcia decyzji o zabiegu należy spotkać się z lekarzem.


kodowanie strony internetowej: group4