Metoda FUE
(Follicular Unit Extraction)

 

Transplantacja włosów metodą FUE

Metoda FUE (ang. Follicular Unit Extraction) polega na kunsztownym pobieraniu mieszków włosowych przy użyciu specjalnego przyrządu w następnie przeszczepieniu ich w okolicę biorczą. W porównaniu z klasyczną metodą FUT przynosi mniejsze uszkodzenia, szybszy proces gojenia, mniej widoczne blizny, a przede wszystkim nie ma widocznej linijnej, długiej blizny.

Przeszczep włosów metodą FUE wymaga, aby okolica dawcza była w pełni dostępna, co wiąże się z ogoleniem jej. Jeżeli podczas zabiegu przeszczepione zostaje do 1500 graftów to głowa pacjenta nie musi być w całości ogolona. W tym przypadku wystarczy, by sfera dawcza była wyeksponowana poprzez strzyżenie w stylu „marine cut”(strzyżenie w stylu wojskowym).

 

 

icon 01 fue

Przygotowanie do zabiegu

 

Po przebytej konsultacji lekarskiej i ewentualnym badaniu trychologicznym należy wykonać również morfologię krwi. Dobrze, jeżeli pacjent na okres minimum 3 tygodni zaprzestanie palenia papierosów i spożywania alkoholu. W dniu zabiegu należy dokładnie umyć głowę oraz nie nakładać odżywki do włosów, żelu ani lakieru.

icon 01 fue

Przebieg zabiegu

 

Transplantacja włosów jest procedurą wykonywaną w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Metoda FUE pozwala od razu pobierać pojedyncze mikroprzeszczepy z okolicy dawczej. Asystenci grupują je w zależności od ilości włosów w 1 mikroprzeszczepie – zazwyczaj są to 1-4 włosów. Pacjent po zabiegu wychodzi do domu bez żadnego opatrunku.

 

icon 01 fue

Gojenie

 

Po przeszczepie włosów pacjent dostaje szczegółowe instrukcje pozabiegowe, a do normalnej aktywności może wrócić już następnego dnia.

 

 

 

REZULTATY
u kobiet

 

 

REZULTATY
u mężczyzn

 

 

Dodatkowe zabiegi

 

PORADA ENDOKRYNOLOGICZNA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 


kodowanie strony internetowej: group4