Kto decyduje się na przeszczep włosów?

Lifestyle 
Przeszczep włosów, historie pacjentów w dr Turowski

Zastanawiasz się, kto poddaje się przeszczepom włosów? W Twojej głowie krąży myśl o zwiększeniu gęstości włosów lub uzupełnieniu pogłębiających się zakoli? Wciąż analizujesz za i przeciw? Poznaj historie pacjentów dr Turowski Hair Restoration Clinic.

Czytaj dalej

Łysienie u kobiet

Kobieta 
Młoda kobieta problem z łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów

Łysienie to typowo męski problem? Nic z tych rzeczy! Z tego powodu cierpią również kobiety, które borykają się tzw. łysieniem męskim, czyli androgenowym. Schorzenie to dotyczy pań, u których występuje niedobór hormonów żeńskich, lub nadmiar hormonów męskich i dotyka 20-60% kobiet przed ukończeniem 60. r.ż.

Czytaj dalej

Poczuć wiatr we włosach

Lifestyle 
efekt przeszczepu włosów

Stajesz przed lustrem, przeczesujesz włosy i… nie podoba Ci się to, co widzisz. Z dnia na dzień włosów ubywa, a zakola stają się coraz bardziej widoczne? Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone. Przeszczep włosów jest szansą na trwałe odzyskanie włosów, poprawy jakości życia i pewności siebie.

Czytaj dalej

Dieta cud… dla włosów

Lifestyle 
Zdrowe jedzenie na talerzu

Marzysz o zdrowych, błyszczących i gęstych włosach a jednocześnie żyjesz intensywnie, w ciągłym biegu nie masz czasu na regularne posiłki? Zauważasz, że Twoje włosy zaczęły nadmiernie wypadać? Można temu zaradzić!

Czytaj dalej

Jak opóźnić łysienie?

Kobieta  Mężczyzna 
Łysiejący mężczyzna przed lustrem

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem niedoboru substancji odżywczych, zaburzeń hormonalnych, niewłaściwej pielęgnacji i higieny skóry głowy, a nawet rozwijającej się choroby. Sprawdź, co możesz zmienić, by włosy przestały wypadać.

Czytaj dalej

Sterydy a łysienie

Lifestyle 
Uśmiechnięty mężczyzna trzyma się za włosy

Moda na wysportowaną i umięśnioną sylwetkę skłania coraz więcej osób do dbania o kondycję fizyczną. Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby nie nastawienie „sportowców” na szybki efekt i sterydy anaboliczne, po które sięgają...

Czytaj dalej

Przeszczep brwi i brody

Lifestyle 
Przeszczep brwi w klinice DRTUROWSKI

Marzysz o gęstych i idealnie układających się brwiach? A może Twój partner ma kompleksy związane z nierównomiernym zarostem? Obu tym problemom można zaradzić decydując się na przeszczep włosów!

Czytaj dalej

Łysienie w młodym wieku

Mężczyzna 
Dwóch modych, ogolonych na łyso mężczyzn

Czy wiedziałeś, że problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy nawet dwudziestolatków? Mimo dostępności szerokiej gamy szamponów i odżywek dedykowanych do określonego typu włosów, wielu mężczyzn zaczyna łysieć nawet przed ukończeniem 20 roku życia?

Czytaj dalej

Imponujący zarost na życzenie!

Mężczyzna  Lifestyle 
Brad Pitt z brodą

Moda na brody trwa bez mała już 2 lata, zatem nie można powiedzieć, że to chwilowy efekt wykreowany przez lifestylowe magazyny. O popularności bujnego zarostu świadczy m.in. dynamiczny rozwój branży „baber”, czyli salonów z przeznaczeniem do modelowania i pielęgnacji bród oraz jednoczesny spadek zainteresowania popularnymi golarkami – jednorazówkami.

Czytaj dalej

Dlaczego kobiety łysieją?

Kobieta 
Wypadanie włosów

Chociaż utrata włosów wydaje się problemem typowo męskim, to zmaga się z nim także wiele kobiet. Z tą jednak różnicą, że u mężczyzn znacznie łatwiej określić przyczynę łysienia. U kobiet przeciwnie. Specjaliści wskazują nawet dwadzieścia różnych przyczyn wypadania włosów!

Czytaj dalej

Szkodliwe nawyki dla włosów

Kobieta 
Co szkodzi włosom

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Robimy wiele, by były zdrowe i lśniące. Pianki, wcierki, odżywki, jedwab, keratyna – kto z nas nie dał się skusić? Fundujemy naszym włosom wiele, ale czy na pewno dobrego?

Czytaj dalej

Sposoby zagęszczania włosów

Zdrowie 
metody zagęszczania włosów

Mocne i gęste, o takich włosach marzą wszyscy. Jednak rzeczywistość często jest zupełnie inna. Co robić, kiedy natura nie obdarzyła nas bujną czupryną, a co gorsza włosów zaczyna nagle ubywać? Trzeba działać! Sposobów na zagęszczenie włosów jest wiele. Dowiedz się od czego zacząć i który zabieg wybrać.

Czytaj dalej

Objawy oraz przyczyny łupieżu

Zdrowie 
przyczyny łupieżu

Łupież jest chorobą skóry, która objawia się bezbolesnym, nadmiernie złuszczającym się drobnopłatowym naskórkiem owłosionej skóry głowy z mniej lub bardziej nasilonym łojotokiem. Jest to schorzenie przewlekłe a nawroty mogą pojawić się nieoczekiwanie. Wyróżniane są dwa rodzaje łupieżu: suchy oraz tłusty.

Czytaj dalej

Szkodliwe składniki szamponów

Lifestyle 
Szkodliwe składniki szamponów

Przy wyborze szamponu konsumenci zwykle kierują się sugerowanym działaniem: do włosów suchych, do osłabionych, do cienkich, do przetłuszczających się itp. Rzadko sprawdzany jest skład szamponów, ponieważ klienci ufają, że jego składniki są nieszkodliwe. Tymczasem wiele z nich może działać niekorzystnie na skórę głowy oraz na włosy.

Czytaj dalej

Łysienie androgenowe

Mężczyzna  Zdrowie 
Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn. Nazywane łysieniem typu męskiego, stanowi aż 95% zdiagnozowanych przypadków nadmiernej utraty włosów. Najczęściej dotyka mężczyzn – ponad połowa Panów po 50. roku życia boryka się ze znacznym przerzedzeniem włosów.

Czytaj dalej

Wypadanie włosów w toczniu

Zdrowie 
Toczeń - wypadanie włosów

Choroba objawia się stanami zapalnymi wielu organów oraz układów i atakuje 10 razy częściej kobiety niż mężczyzn. U około 45% chorujących następuje utrata włosów, która jest spowodowana zwiększoną ilością antyciał w tkankach skórnych.

Czytaj dalej

Wpływ diety na włosy

Kobieta  Lifestyle 
dieta a włosy

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, a jedną z nich jest źle dobrana dieta. Ich słaba kondycja może być wynikiem niedoboru istotnych składników odżywczych takich jak witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe. Dowiedz się, co jeść, by poprawić stan włosów i zahamować ich wypadanie.

Czytaj dalej

Anatomia włosa w pigułce

Zdrowie 
budowa włosa

Kręcone, proste, czarne, rude, blond – włosy. Większość z nas nie zastanawia się co wpływa na ich budowę, kształt oraz kolor. Tymczasem włosy towarzyszą nam od 3 miesiąca życia płodowego. Co warto o nich wiedzieć?

Czytaj dalej

Ciekawostki o włosach

Lifestyle 
Ciekawostki o włosach

Czy wiesz, że...? Analiza włosa pozwala na wykrycie w nich obecność substancji pobudzającej, nawet po długim czasie od jej zażycia? Niektórzy cierpią na zaburzenie psychiczne, które polega na wyrywaniu sobie włosów lub ich zjadaniu? Jakie inne ciekawostki są związane z włosami?

Czytaj dalej

Robot przeszczepiający włosy

Lifestyle 
Robot Artas do przeszczepu włosów

Robot Artas to urządzenie do transplantacji włosów, które stworzyli inżynierowie z amerykańskiego Restoration Robotics. Robot pomaga nie tylko osobom łysiejącym, ale także ofiarom wypadków, poparzeń i pacjentom po chemioterapii, przeszczepach skóry głowy i z bliznami.

Czytaj dalej

Łysienie plackowate

Zdrowie 
Łysienie plackowate

Łysienie plackowate jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, której przyczyna nie jest do końca wyjaśniona. Charakteryzuje ją nagłe pojawienie się okrągłych lub owalnych ognisk wyłysienia i najczęściej dotyczy ludzi w wieku między 10. a 30. rokiem życia.

Czytaj dalej

Włosy po chemioterapii

Zdrowie 
Włosy po chemioterapii

Wypadanie włosów jest jednym z najczęstszym z powikłań występujących po chemioterapii. Po zakończonym leczeniu pacjenci najczyściej w całości odzyskują swoje włosy, niestety zdarza się, że włosy odrastają jedynie częściowo. Dla pacjentów borykających się z tym problemem, jedynym rozwiązaniem jest przeszczep włosów.

Czytaj dalej

Najlepszy sposób na zakola

Mężczyzna 
Robot Artas - najlepszy sposób na zakola

Stajesz przed lustrem, przeczesujesz włosy i… nie poznajesz własnego odbicia. Z dnia na dzień włosów jakby mniej, a dotychczas niewielkie zakola znacząco się pogłębiły. Przerzedzające się włosy powoli stają się źródłem Twoich kompleksów.

Czytaj dalej

Kto łysieje najczęściej?

Zdrowie 
Łysy mężczyzna

Nadmierne wypadanie włosów to uciążliwy problem, który dotyka mieszkańców całego globu. Jednak co ciekawe, w niektórych częściach świata problem łysienia jest znacznie bardziej powszechny, a w innych praktycznie nie istnieje. Jakie narody łysieją najczęściej, a jakie nie znają tego problemu?

Czytaj dalej

Znany piłkarz przeszczepił włosy

Lifestyle 
Przeszczep włosów klinika Dr Turowski Katowice

Piotr Świerczewski, były gwiazdor reprezentacji Polski, a obecnie uczestnik telewizyjnego show emitowanego na antenie TVN, przeszedł gruntowną metamorfozę. Piłkarz zdecydował się na zabieg przeszczepu włosów!

Czytaj dalej

Jak uniknąć nieudanego przeszczepu włosów?

Lifestyle 
Nieudany przeszczep włosów

Każdy inaczej liczy upływający czas – dla wielu kobiet wyznacznikiem są pojawiające się zmarszczki, natomiast dla panów bardzo często powiększająca się łysina. Chcąc wyeliminować źródło kompleksów, wielu mężczyzn decyduje się na przeszczep włosów – niestety, nie zawsze z dobrym skutkiem.

Czytaj dalej

Wpływ hormonów na włosy

Zdrowie 
Wpływ hormonów na włosy

Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do 100 włosów. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające 200 włosów. Powodem mogą być hormony, których zaburzona równowaga w organizmie może powodować przerzedzenie lub doprowadzić do łysienia.

Czytaj dalej