PORADA
ENDOKRYNOLOGICZNA

 

Łysienie u kobiet występuje znacznie rzadziej niż u mężczyzn. Jest to spowodowane działaniem hormonów żeńskich- estrogenów, które chronią cebulki włosowe przed czynnikami szkodliwymi.

Wypadanie włosów u kobiet może być pierwszym sygnałem niepoprawnie funkcjonującego układu hormonalnego. Dlatego każda pacjentka borykająca się tego typu problemami powinna w pierwszej kolejności zostać skonsultowana z lekarzem endokrynologiem.

Najczęstszymi chorobami, powodującymi wypadanie włosów u kobiet są: zespół policystycznych jajników oraz nadczynność tarczycy.

 

 

 

 

 

Doświadczeni
endokrynolodzy

W Dr Turowski Hair Restoration Clinic pozostawiamy do Państwa dyspozycji doświadczonych lekarzy endokrynologów, którzy dołożą wszelkich starań, by rozwiązać Państwa problem.

 

 

 

 

 Lekarz endokrynolog

dr n.med. Anna
Bednarska-Czerwińska

Jest specjalistką w dziedzinie endokrynologii oraz ginekologii i położnictwa z ponad 20-letnią praktyką. Wykładała na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W pracy kieruje się pasją. Stawiając na profesjonalizm, szczególną uwagę poświęca diagnostyce niepłodności i zaburzeniom hormonalnym.

 

 

 

 

 

Poradnia endokrynologiczna

dr n.med. Dariusz Mercik

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie ginekologii i chorób kobiecych oraz endokrynologii. Szczególnie ceniony za pracę na trudnych przypadkach. W swojej pracy ceni precyzję i innowacyjność. Dodatkowo Prezes Fundacji Gyncentrum skupiającej się na prowadzeniu badań w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności.